Żyłki, plecionki

3 produktów

Wybór wędziska, kołowrotka, żyłki, przynęty czy innych akcesoriów może przyprawić o zawrót głowy. Każda ryba to przecież różna metoda połowu, do tego jeszcze rodzaj łowiska czy osobiste preferencje wędkarza. Dlatego staramy się wyjść naprzeciw i ułatwić ten skomplikowany wybór. Wystarczy że wybierzesz rybę, która Ciebie interesuje i będziesz miał dostęp do sprzętu spersonalizowanego pod dany gatunek.

Dorsz - występuje głównie w wodach morskich, na dużych głębokościach, kilkaset metrów od brzegu. Najlepszym okresem do połowów  jest maj. Dobrym czasem są też miesiące jesienne, w szczególności październik.

Polecany sprzęt: Lekkie i mocne wędziska z czułą szczytówką, wykonane z komponentów włókna węglowego i szklanego. Najpopularniejsze długoścć to 2,40m - 2,70m, aż do 4,00m z ciężarem wyrzutu do 300g. Kołowrotek odporny na wodę morską, ze szpulą stałą wielkości 5000/6000 lub multiplikator. Żyłka o grubości 0,35-0,50 mm, plecionki z mniejszą absorpcją wody o średnicy 0.20-035mm.

Sprawdzone kolory pilkerów to miodowy, srebrny i fluo czerwony z domieszką czerni. Gramatura zależna jest od głębokości łowiska, im głębsze tym pilker cięższy.

    widok
      pixelpixelpixelpixel