Sandacz

594 produktów

Wybór wędziska, kołowrotka, żyłki, przynęty czy innych akcesoriów może przyprawić o zawrót głowy. Każda ryba to przecież różna  metoda połowu, do tego jeszcze rodzaj łowiska czy osobiste preferencje wędkarza. Dlatego staramy się wyjść naprzeciw i ułatwić ten skomplikowany wybór. Wystarczy że wybierzesz rybę, która Ciebie interesuje i będziesz miał dostęp do sprzętu spersonalizowanego pod dany gatunek.

SANDACZ - to ryba, której najlepiej szukać nad twardym dnem pokrytym kamieniami, żwirem lub piaskiem. Schronienia szukają w okolicy różnorodnych podwodnych obiektów w postaci: zatopionych pni, korzeni, drzew, głazów.

Wędziska o dużej mocy i szczytowej akcji: krótsze 1,8m-2,4m przy łowieniu z łodzi, natomiast dłuższe 2,4m-3,6m dla łowiących z brzegu. Optymalny ciężar wyrzutowy w granicach 10-30g. Do metody gruntowej kołowrotek typu baitrunner o stałej szpuli z tzw. hamulcem walki, umożliwiającym szybkie reagowanie na gwałtowne ruchy.

Żyłki, na łowiskach wolnych od zaczepów, o wytrzymałości około 4 kg, średnica 0,18 - 0,22 mm. Plecionka - 0,12 - 0,14 mm.

Polecamy gumy o długości 5-8 cm. Kolorystyka: do wodzy przejrzystej - zielony, szary, niebieski. Do wody mętnej - czerwony, żółty, pomarańczowy.

pixelpixelpixelpixel