Sum

82 produktów

Wybór wędziska, kołowrotka, żyłki, przynęty czy innych akcesoriów może przyprawić o zawrót głowy. Każda ryba to przecież różna metoda połowu, do tego jeszcze rodzaj łowiska czy osobiste preferencje wędkarza. Dlatego staramy się wyjść naprzeciw i ułatwić ten skomplikowany wybór. Wystarczy że wybierzesz rybę, która Ciebie interesuje i będziesz miał dostęp do sprzętu spersonalizowanego pod dany gatunek.

Sum - to żarłoczny drapieżnik, którego najczęściej spotkasz w dużych i średnich rzekach, w jeziorach i zbiornikach zaporowych. Lubi ukrywać się wśród zatopionych drzew i zagłębień. Najlepsza pora na suma to lipiec/sierpień. Wprawiły się w sztuce polowania nocą, dlatego na najlepsze branie możesz liczyć po zachodzie słońca.

Do zanęcania suma najskuteczniejsze będą czerwone i białe robaków, wnętrzności zwierzęce i mielone mięso czy suszona krew.

Polecany sprzęt: Bardzo mocne wędzisko o długości 2,00m - 4,20 m, super wytrzymały kołowrotek o mocy hamulca min. 15kg (ew. multiplikator). Hak (1/0, 2/0) lub kotwica (3/0), żyłka o grubości 0,40-0,45 mm.

Przynęty: wahadłówki, woblery, rippery i twistery w dużym rozmiarze.

pixelpixelpixelpixel