Wędki

38 produktów


Wybór wędziska, kołowrotka, żyłki, przynęty czy innych akcesoriów może przyprawić o zawrót głowy. Każda ryba to przecież różna metoda połowu, do tego jeszcze rodzaj łowiska czy osobiste preferencje wędkarza. Dlatego staramy się wyjść naprzeciw i ułatwić ten skomplikowany wybór. Wystarczy że wybierzesz rybę, która Ciebie interesuje i będziesz miał dostęp do sprzętu spersonalizowanego pod dany gatunek.

Lin - ryby te szukają pokarmu w miejscach gdzie podwodna roślinność jest dość bujna, w zarośniętym pasie niedaleko brzegu czy pośród trzcin. Najbardziej atrakcyjnym i pożądanym miejscem do połowu tych ryb jest więc obszar na krawędzi roślinności i  czystego dna. Atutem będzie tu dobrym dostępem od strony brzegu, abyśmy mogli celnie nęcić łowisko i swobodnie zarzucać zestaw.

Najskutecznieszą zanętą będzie tu podstawowa mieszanka z dodatkiem słodkiej kukurydzy, czerwonych robaków, grubych białych robaków. Podstawą jest wcześniejsze, dwu- lub nawet trzydniowe, przygotowanie łowiska.

Zalecany sprzęt to: kij z przelotkami o długości do 4,2 metra z kołowrotkiem o stałej szpuli o wielkości 2500 - 3000. Żyłka główna 0,18 - 0,20, z przyponem 0,14 - 0,16, spławik przelotowy o wyporności 3 g, haczyk nr od 8 do 12. Na pewno przyda się podbierak.

pixelpixelpixelpixel