Kołowrotki

22 produktów

Wybór wędziska, kołowrotka, żyłki, przynęty czy innych akcesoriów może przyprawić o zawrót głowy. Każda ryba to przecież różna metoda połowu, do tego jeszcze rodzaj łowiska czy osobiste preferencje wędkarza. Dlatego staramy się wyjść naprzeciw i ułatwić ten skomplikowany wybór. Wystarczy że wybierzesz rybę, która Ciebie interesuje i będziesz miał dostęp do sprzętu spersonalizowanego pod dany gatunek.

Leszcz - Jedna z najczęściej łowionych ryb na naszych wodach. Najlepszą metodą jest spławik lub grunt - delikatny feeder. Charakterystyczne branie w postaci podnoszenia przynęty przez leszcza powoduje że spławik wyłoży się na bok.

Najskuteczniejsze będą wszelkiej maści przynęty zwierzęce, niewielkie kulki proteinowe lub pellet o mięsnym smaku czy kukurydza. Zanęty przeznaczone na leszcza czy inne ryby karpiowate doskonale się sprawdzą w nęceniu. Różnego rodzaju ziarna i kukurydze jako dodatki też będą bardzo mile widziane. Warto również dodać melasę która osłodzi nam mieszankę.

Najpopularniejszy rozmiar żyłki nie przekracza grubości 0,20mm w tandemie z haczykami nr 4,6 i 8.W zestawie spławikowym, spławik do 3-4g. Delikatny feeder lub picker i mały kołowrotek zagwarantują sukces w połowie.

 

pixelpixelpixelpixel