Ballistol

8 produktów

F.W.KLEVER jest od dziesiątków lat jest producentem gazów obronnych, środków do konserwacji i czyszczenia broni. Obecnie w ofercie znajdują się gazy pieprzowe, strumieniowe i stożkowe, gazy na zwierzęta itp., które zostały dostrzeżone i docenione przez rynek.

Firma powstała w 1874 roku, kiedy to Friedrich Wilhelm Klever, wybudował w Kolonii w Niemczech zakłady chemiczne. Rozpoczął produkcję olejów i tłuszczów uzyskiwanych na bazie węgla kamiennego. Sukces w wynalezieniu formuły tego specjalnego oleju stał się udziałem doktora Helmuta Klevera, który stworzył jego nazwę, łącząc techniczny termin ballistic oraz łacińskie słowo oleum, oznaczające olej. Już po krótkim okresie czasu BALLISTOL zyskał reputację cudownego oleju, ze względu na swoje niesamowite, często „cudotwórcze” właściwości.

Marka BALLISTOL zadomowiła się w słowniku terminów technicznych stosowanych przez myśliwych, strzelców, wędkarzy i wiele innych osób. Nie ma przesady w stwierdzeniu, że stała się synonimem jakości i wszechstronności.

    pixelpixelpixelpixel